You are currently viewing Заявка на участь в програмі «Єднання заради України»

З 21 квітня 2022 року кандидати, які відповідають заявленим вимогам, можуть подати заявку на участь у програмі “Єднання заради України”.

«Єднання заради України» — американська програма, створена для українців, переміщених через вторгнення Росії в Україну. Українці, які відповідають вимогам програми, зможуть проживати та працювати в США до 2 років за гуманітарним паролем.

Якщо ви змушені тікати з України до США через війну, будь ласка, не соромтеся звертатися до нас. Імміграційні адвокати в Нью-Джерсі з Curbelo Law допоможуть вам у розв’язанні питань, пов’язаних із цією програмою, та будь-яких інших імміграційних питань у країні.

Покроковий процес подання заявки на участь у програмі «Єднання заради України» для США у 2023 році

Щоб подати заявку на участь у програмі «Єднання заради України», для початку ви повинні мати спонсора, який легально проживає в Сполучених Штатах, і ладний подати до USCIS (Служби громадянства та імміграції США) форму I-134 “Декларацію про фінансову підтримку від імені українця”.

Крім того, як спонсори, так і громадяни України, які бажають подати заявку на участь у цій програмі, повинні враховувати наступне:

 • Спонсора буде перевірено урядом США з метою:
  • Захисту бенефіціара від насильства та експлуатації.
  • Підтвердження факту фінансової змоги спонсора підтримувати осіб, яким він має намір допомогти.
 • Українцям не рекомендовано намагатися потрапити до Сполучених Штатів через кордон з Мексикою, особливо в разі відсутності дійсної візи чи попереднього дозволу на поїздку до США.
 • Українцям, які перебувають у сухопутних пунктах в’їзду до США без дійсної візи або без попереднього дозволу на поїздку до Сполучених Штатів за програмою «Єднання заради України», може бути відмовлено у в’їзді.
free consultations for ukrainian nationals

У цей скрутний час наша фірма пропонує допомогу громадянам України у вигляді безкоштовних консультацій. Адвокат Кароліна Т. Курбело має понад 10 років досвіду допомоги іноземцям у США, які стали жертвами жахливих ситуацій.

Покроковий процес подання заявки

 1. Пошук схваленого спонсора. Заявник з України має знайти в США спонсора або благодійника, схваленого USCIS (Службою громадянства та імміграції США).
 2. Створення облікового запису на MyUSCIS. Після схвалення спонсора USCIS надсилає бенефіціару з України електронного листа з інформацією про те, як створити цей обліковий запис.
  1. Бенефіціар має надати свою біографічну інформацію та підтвердити, що відповідає всім вимогам.
 3. Виконання вимог щодо вакцинації. Бенефіціар повинен виконати всі вимоги щодо охорони здоров’я та вакцинації проти кору, поліомієліту та COVID-19.
  1. Особи, які раніше не були вакциновані, мають отримати першу дозу зазначених вакцин до отримання дозволу на поїздку.
 4. Очікування повідомлення про дозвіл. Після виконання вищезазначеного кроку бенефіціар отримає повідомлення про те, чи дозволено йому в’їзд до Сполучених Штатів для подання заяви на отримання гуманітарного пароля.
  1. Дозвіл буде дійсний протягом 90 днів.
  2. Заявник повинен пройти всі перевірки безпеки COVID-19 Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC).
  3. Заявник повинен придбати проїздний квиток на проїзд до Сполучених Штатів Америки.
 5. Запит на отримання гуманітарного пароля. Після прибуття до пункту в’їзду до США кожну особу (дорослого чи дитину) перевірятиме митно-прикордонна служба (CBP). Зазначені особи:
  1. Мають пройти всі необхідні перевірки CBP.
  2. Будуть розглянуті з метою подальшого надання гуманітарного пароля та, в разі необхідності, можуть отримати додаткові умови отримання гуманітарного пароля.
  3. Якщо їх буде визнано загрозою громадській або національній безпеці, вони будуть направлені до імміграційної та митної служби (ICE).
 6. Схвалення гуманітарного пароля. Якщо цей дозвіл буде надано, особи зможуть в’їхати в країну на термін до 2 років і звернутися до USCIS для отримання дозволу на роботу шляхом подання форми I-765 “Заява про отримання дозволу на працевлаштування”.

Хто має право стати учасником програми «Єднання заради України»?

Бенефіціари мають право на участь у програмі, якщо вони:

 • Є громадянами України.
 • Мають дійсний український паспорт (неповнолітні повинні бути вписані в паспорт одного з батьків) або є найближчими членами родини громадянина України, який подає заявку на участь в цій програмі. 
 • Проживали в Україні до 11 лютого 2022 року та були переміщені внаслідок російського вторгнення в країну.
 • Відповідають усім вимогам охорони здоров’я та вакцинації.
 • Мають спонсора в Сполучених Штатах Америки, який був схвалений USCIS, і який раніше подав форму від їхнього імені.
 • Пройшли всі необхідні біографічні та біометричні перевірки, а також перевірку безпеки.
minors in the uniting for ukraine program

Неповнолітні, які бажають взяти участь у цій програмі, мають приїхати до США разом зі своїми батьками чи законними опікунами, щоб мати право на участь. 

Вимоги до спонсорів

Оскільки українці не можуть власноруч подати заявку на участь у програмі, заявку від їх імені має подати спонсор із США. Спонсори повинні відповідати зазначеним нижче критеріям та виконати наступне:

 • Заповнити спеціальні форми та вказати контакти бенефіціарів з України. 
 • Станом на 25 квітня 2022 року фізичні та юридичні особи США можуть подати заявку до Міністерства внутрішньої безпеки (DHS) щодо спонсорства українців за програмою «Єднання заради України».
 • Стати спонсором українців може будь-який громадянин США або законний постійний резидент (власник Green Card), у тому числі неурядові організації.
 • Спонсорами програми «Єднання заради України» також можуть бути іноземці, які перебувають у США за такими правовими статусами:
 • Спонсори повинні заявити про фінансову підтримку українця під час його перебування в США та пройти всі необхідні перевірки.

Якщо ви перебуваєте в США на законних підставах і хотіли б стати спонсором, зв’яжіться з нашою фірмою, щоб дізнатися, чи маєте Ви дозволений статус для того, щоб стати спонсором.

Хто не має права на отримання гуманітарного пароля за програмою “Єднання заради України”?

 • Громадяни України, які вже перебувають у Сполучених Штатах, не матимуть права на участь у програмі «Єднання заради України». Однак, якщо вони вже перебувають в країні, вони можуть мати право на отримання статусу тимчасового захисту (TPS).
 • Неповнолітні, які прибули до США без батьків або законних опікунів, не матимуть права на участь у програмі.
  • Якщо неповнолітня особа подорожує без батьків або законного опікуна, після прибуття в пункт в’їзду до США вона може бути передана під опіку Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб (HHS).
  • Такі дії пов’язані із вимогами Закону про повторну авторизацію щодо захисту жертв торгівлі людьми 2008 року (TVPRA), з метою захисту неповнолітніх від торгівлі людьми та інших форм експлуатації.

Неповнолітні, які прибувають до США без батьків або законних опікунів, але зустрінуться з кимось із них, можуть подати заяву на отримання гуманітарного пароля. Для цього вони повинні заповнити форму I-131 «Заява на отримання проїзного документа».

Що потрібно неповнолітньому українцю для перебування в США?

Відповідно до процесу отримання дозволу, наданого за формою I-131, неповнолітньому українцю, який планує поїхати до США без батьків або законного опікуна, потрібно мати:

 • Письмовий дозвіл від усіх дорослих, які мають законну опіку над неповнолітнім, тобто батьків або законних опікунів.
 • Дані про тривалість перебування в США, додані до форми I-131. 
 • Докази стосунків між неповнолітньою особою та батьками або законним опікуном, який перебуває в США.
 • Якщо законний опікун надає письмовий дозвіл, він повинен містити підтвердження законної опіки, видане державним органом.
  • Крім того, заява повинна містити дані про стосунки дитини з особою, яка подає форму I-131, і про те, чи має така особа намір:
   • Забезпечити догляд та опіку над неповнолітньою особою в Сполучених Штатах, або
   • Возз’єднати неповнолітню особу з одним з батьків або законним опікуном у Сполучених Штатах.

Ви можете подати запит на звільнення від сплати збору під час подання форми I-131 для неповнолітнього українця. Для цього необхідно подати форму I-912 «Запит на звільнення від сплати збору».

how to apply for uniting for ukraine program

Що спонсори мають зробити для бенефіціара за програмою «Єднання заради України»?

Спонсори в Сполучених Штатах мають:

 • Зустріти українського бенефіціара після прибуття до США та доставити його до початкового місця проживання.
 • Забезпечити бенефіціара на період дії пароля безпечним житлом, що відповідає його потребам, а також основними речами першої потреби.
 • Забезпечити задоволення медичних потреб бенефіціара протягом терміну дії гуманітарного пароля.
 • В разі необхідності допомогти бенефіціару з вивченням англійської мови, працевлаштуванням, отриманням доступу до освіти, зарахуванням дітей до школи або оформленням необхідних документів.

Спонсори в США повинні вказати ім’я бенефіціара в I-134. Крім того, вони не можуть подати форму I-134 на ім’я бенефіціара, ім’я якого не зазначено у формі. 

Спонсор може взяти на себе зобов’язання надавати допомогу більше ніж одному бенефіціару, незалежно від того, чи є вони членами однієї родини, але у цьому разі він повинен подати окремі Форми I-134 для кожного бенефіціара.

Статус тимчасового захисту для українців

З 19 квітня 2022 року українці можуть подати заявку на отримання статусу тимчасового захисту (TPS) у США. Учасники цієї програми також можуть подати заявку на отримання дозволу на працевлаштування.

Щоб подати заявку на TPS, українці повинні надати в USCIS форму I-821 “Заява на отримання статусу тимчасового захисту”. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу статтю про надання TPS українцям.

Що відбувається після подання форми I-134?

Після подання спонсором у США форми I-134 USCIS розгляне цю заявку та підтверджуючі докази, щоб:

 • Переконатися, що спонсор має достатнє фінансове забезпечення, щоб спонсорувати українського бенефіціара протягом періоду дії гуманітарного пароля.
 • Перевірити біографію спонсора.

USCIS має визначити, чи достатньо форми I-134, але також може запросити додаткові докази. Далі ми розповімо про це докладніше.

Якщо форми I-134 достатньо

Бенефіціар отримає електронний лист від USCIS з інформацією про MyUSCIS та інші подальші дії. Крім того, ви повинні підтвердити свою біографічну інформацію та виконання всіх вимог, зокрема:

 • Засвідчення розуміння вимог родинних стосунків для дітей до 18 років за умовами програми «Єднання заради України», та
 • Свідоцтво про виконання вимог щодо імунізації або
 • Підтвердження того, що ви маєте право на виняток зі схвалених FDA вимог щодо вакцинації проти поліомієліту, кору та першої дози COVID-19 або внесеної до списку екстренного використання ВООЗ вакцини.

Впродовж 90 днів після прибуття до США бенефіціар повинен підтвердити, що він пройшов медичне обстеження на туберкульоз, зокрема скринінговий тест на вивільнення інтерферону-гамма (IGRA).

Якщо форма I-134 містить неповну інформацію

Якщо форми I-134 недостатньо, українські бенефіціари отримають електронний лист від USCIS із повідомленням про те, що форма була визнана неповною.

 • Український бенефіціар не буде розглядатися як кандидат для участі в програмі «Єднання заради України» на підставі того, що надана у формі I-134 інформація була визнана неповною. 
 • Однак спонсор може подати нову форму I-134 від імені того самого або іншого українського бенефіціара.
  • Інший спонсор також може подати нову форму I-134 від імені бенефіціара. 

Що відбувається після закінчення терміну перебування за програмою «Єднання заради України»?

Після закінчення періоду перебування в Сполучених Штатах (тобто після закінчення 2 років), якщо особа не вжила заходів для отримання імміграційного статусу, буде розпочато незаконне перебування в країні.

 • Якщо українець залишиться в США нелегально, щодо нього буде застосовано процедуру депортації.
 • В разі отримання дозволу на працевлаштування, його дію також буде припинено після закінчення періоду дії гуманітарного пароля.

Якщо ви бажаєте залишитися в США після закінчення законного терміну перебування в країні, встановленого гуманітарним паролем, вам слід зв’язатися з нашим імміграційним адвокатом, щоб дізнатися, які варіанти розв’язання цього питання доступні для вас.

help for ukrainian citizens in the united states

Чи може мій дозвіл на тимчасове перебування бути анульований?

В разі отримання особою дозволу на тимчасове перебування в США, її дозвіл може бути автоматично анульовано, якщо:

 • Вона залишає США, не отримавши попереднього пароля, або
 • Термін дії дозволу перебування в США вичерпано. 

DHS також може прийняти рішення про скасування дозволу особи з інших причин, наприклад через порушення будь-якого закону США.

Питання та відповіді щодо подання заявки на участь в програмі «Єднання заради України».

Чи можу я працювати після прибуття до Сполучених Штатів?

Особи, які мають дозвіл на тимчасове перебування в США відповідно до зазначеної програми, можуть подати в USCIS заявку на отримання дозволу на працевлаштування, і працювати відразу після його надання.

Чи проводять Сполучені Штати перевірку українців до їх прибуття в країну?

Процес вимагає від українців надання біографічної та біометричної інформації з метою перевірки безпеки. Будь-якому українцю, який не пройде встановлений безпековий контроль, буде відмовлено в участі в програмі.

Чи існують якісь обмеження щодо подання заявки на участь у програмі “Єднання заради України”?

Немає жодних обмежень щодо кількості поданих на участь у цій програмі заяв, незалежно від того, чи це дозвіл на в’їзд за програмою “Єднання для України” чи гуманітарний пароль.

Що мається на увазі під законним опікуном?

Законний опікун – це особа, якій суд (або компетентна юрисдикція) надав законну опіку над особою або неповнолітньою особою. Такий опікун може законно виконувати та брати на себе всі юридичні зобов’язання від імені опікуваної особи чи дитини.

Curbelo Law у Нью-Джерсі допоможе вам із поданням заявки на участь у програмі «Єднання заради України».

Хоча імміграційні процедури можуть бути складними, іноземні громадяни не самотні. Наш імміграційний адвокат в Нью-Джерсі супроводжує сотні іммігрантів в подібних процесах.

Команда професіоналів Curbelo Law знаходить час, щоб зрозуміти потреби людей і допомогти у розв’язанні кожного конкретного питання.

Зателефонуйте нам сьогодні, щоб ми могли визначити, чи відповідаєте ви вимогам для участі в цій програмі, або оцінити ваші законні імміграційні можливості в Сполучених Штатах.