Починаючи з середи, 13 вересня 2023 року, претенденти на статус шукача притулку зобов’язані брати з собою перекладача на співбесіду про надання притулку. Це буде потрібно в тому випадку, якщо вони не володіють англійською мовою або якщо вони хочуть пройти співбесіду іншою мовою, крім англійської.

Всупереч думці більшості іммігрантів, ця вимога не є новою. Насправді, до пандемії COVID-19 USCIS вже вимагала від шукачів притулку в США брати з собою власних перекладачів, якщо вони не володіють англійською мовою. 

Процес подання заяви про надання притулку ніколи не буває простим, і не рекомендується робити це самостійно. Тому не соромтеся звертатися до наших імміграційних юристів в Нью-Джерсі заздалегідь. Ми допоможемо Вам.

Що є причиною такого рішення?

Як ми вже згадували раніше, вимога про присутність перекладача на співбесіді про надання притулку не є новою. Ця вимога була встановлена ще до нещодавньої пандемії COVID-19.

Причиною того, що під час пандемії цього не відбувалося, було бажання обмежити кількість осіб, які прибували до приміщень Імміграційної служби США, і таким чином мінімізувати ймовірність зараження. 

Однак зараз, після закінчення дії надзвичайної ситуації у сфері громадського здоров’я, USCIS поступово відновлює свою систему обслуговування.

притулок через домашнє насильство

Ми запрошуємо Вас дізнатися більше про притулок у наших статтях про притулок на підставі домашнього насильства та про годинник притулку (asylum clock).

Що таке Affirmative Asylum?

Affirmative asylum – це вид захисту, про який можуть просити лише ті іммігранти, яким не загрожує депортація з США.

Таким чином, якщо іммігранти перебувають у Сполучених Штатах один рік або менше, вони можуть подати заяву на отримання affirmative asylum в одному з офісів USCIS. Зверніть увагу: 

  • Якщо USCIS не приймає заяву про надання притулку, то щодо заявників може бути розпочато процедуру депортації. Внаслідок цього,  вони повинні здійснювати цей процес через defensive asylum, тобто виступати перед імміграційним суддею.
  • Зацікавлені можуть отримати всю інформацію про affirmative asylum та defensive asylum в нашій статті про процес отримання притулку в США.
  • Іноземці, які перебувають у США з будь-яким типом американської неімміграційної візи, можуть подати заяву на отримання affirmative asylum протягом першого року перебування в країні.

Якщо вам потрібна юридична допомога в процесі отримання притулку, зателефонуйте нам. Наші юристи будуть боротися за Ваші права протягом усього процесу, тим самим збільшуючи шанси на отримання позитивного результату.

Що відбувається, якщо іммігранти не надають власних перекладачів на співбесіді про надання притулку?

USCIS заявила, що іммігранти, які не володіють англійською мовою і не взяли з собою перекладача, або перекладач не володіє англійською мовою, будуть вважатися такими, що не з’явилися на інтерв’ю. Це означає, що заяву про надання притулку буде:

  1. відхилено, або
  2. відправлено до імміграційного судді.

Однак, все це буде визначатися в кожному конкретному випадку. Крім того, перекладач повинен вільно володіти як англійською, так і мовою іммігранта і бути не молодше 18 років. 

Слід зазначити, що перекладачем не може бути:

  • адвокат або законний представник,
  • особа, яка подала заяву про надання притулку і ще не пройшла співбесіду,
  • свідок, який дає свідчення від імені заявника, і
  • представник або співробітник уряду країни шукача притулку.

Як юридична фірма Curbelo Law може допомогти вам із заявами про надання притулку?

Прохання про надання притулку може бути складним завданням для іноземців, особливо для тих, хто зовсім не знайомий із законами США. Тому дуже важливо, щоб у цих питаннях поруч з Вами був досвідчений юрист.

У Curbelo Law наші фахівці зможуть проконсультувати, допомогти і юридично представляти всіх, хто зацікавлений у цих процедурах. Нашу фірму очолює адвокат Кароліна Т. Курбело, а також адвокат Шерон Ліберман. Обидві успішно представляли сотні іммігрантів в процесі легалізації в США. 

Маючи більш ніж 10-річний досвід роботи, Curbelo Law буде супроводжувати іммігрантів протягом усього процесу отримання притулку. Зателефонуйте нам сьогодні, напишіть нам або призначте зустріч в офісі, розташованому в Ріджвуді, штат Нью-Джерсі.